2024.09.21 godz. 16:10 Gostynin, Mazowieckie

Kto ma prawo do zachowku?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mama chce przepisać siostrze w darowiźnie dom który kupiła przed zawarciem związku małżeńskiego - jest jedynym właścicielem domu. Czy po jej śmierci jeśli dom wcześniej będzie przepisany w darowiźnie na siostrę obecny mąż mamy ma prawo do zachowku czy tylko jej dzieci?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Wrz 2024 11:14

Jeśli obecny mąż pozostanie mężem również w chwili śmierci żony, będzie spadkobiercą ustawowym, a zatem będzie miał prawo do zachowku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)