2022.01.11 godz. 14:28 Wrocław-Krzyki, Dolnośląskie

Dzień Dobry. Mama jest w szpitalu z powodu Covid. Niestety nastąpiło niedotlenienie mózgu. Problem z opłatami.

Wyjaśnienie sytuacji

Mama trafiła do szpitala z powodu Covid. Jest tam od miesiąca. Pojawiło się mnóstwo komplikacji. Obecnie została wybudzona, ale mózg jest niedotleniony. Niestety nie reaguje na nic. Brak świadomości. Prawdopodobnie zostanie przeniesiona do hospicjum, jeżeli przeżyje. Jestem jedynym dzieckiem-synem mieszkającym za granicą. Nie wiem jak mogę dokonać opłat za mieszkanie. Nie mam żadnego pełnomocnictwa. Czy w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem byłoby ubezwłasnowolnienie mamy? Mama jest właścicielem dwóch własnościowych mieszkań. W jednym zamieszkiwała, a drugie wynajmuje.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Sty 2022 20:13

Dzień dobry, jeżeli ten stan się utrzyma i nie będzie poprawy, to ubezwłasnowolnienie może być dobrym rozwiązaniem, aby pilnować spraw Mamy takich jak rozliczenia czy też realizacja umowy najmu. Warto wtedy rozważyć kto zaufany mógłby być docelowo opiekunem prawnym Mamy skoro przebywa Pan za granicą. Aby nie powstało nadmiernie dużo zaległości proszę spróbować skontaktować się np. ze Wspólnotą Mieszkaniową, aby regulować rachunki Mamy na ten moment czy też z najemcami wynajmowanego mieszkania. Życzę zdrowia dla Pana Mamy żeby jej stan się poprawił! Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)