2023.08.17 godz. 20:21 Oświęcim, Małopolskie

Pełnomocnik.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry. Mama miala rozdzielnosc mojatkowa z tata. posiadala na siebie dzialke z domkiem rekreacyjnym . gdyz domek byl 600 kilometrow od miejsca zamieszkania dala pelnomocnictwo pelne tacie. Teraz bez wiedzy mamy tata przepisal ( lub nawet sprzedal) na oinna osobe dzialke. Mama zostala z niczym Czy ,moze cos zrobic skoro dzialka byla jej tata byl tylko pelnomocnikiem i czy prawnie bez wiedzy ani zgody mamy mogl sprzedac lub przepisac na kogos innego dzialke. z Gory dziekuje i calego serca za pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Karolina Domagała

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sie 2023 13:00

Wszystko zależy od treści pełnomocnictwa - niezbędna jest analiza dokumentacji. Jeżeli potrzebuje Pani kompleksowej pomocy prawnej zapraszam do kontaktu (jestem z Krakowa). Z poważaniem adw. Karolina Domagała tel. 667-962-671 email: karolina.domagala@adwokatura.krakow.pl.
Tak Nie

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sie 2023 08:31

Dzień dobry, czynność sprzedaży domku powinna być dokonana w formie aktu notarialnego - w innym przypadku będzie nie ważna. Jeśli jedynym właścicielem była mama to tata nie mógł skutecznie dokonać sprzedaży,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)