2022.02.23 godz. 14:00 Gdańsk, Pomorskie

Krzyk

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mamy z mężem 6-letnią córkę. Zastanawiam się nad rozwodem. Moje pytanie brzmi, czy mogę osiągnąć zakaz krzyczenia w sytuacjach, gdy mąż będzie sam z córką. Tz. czy mogę być w jakiś sposób pewna, że podczas weekendów i wakacjach mojej córki spędzonych z ojcem, on nie będzie ciągle na nią krzyczał, wywierał presję krzykiem i złością, itp.? Czy sąd może nałożyć na niego taki właśnie „zakaz krzyczenia“? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Maj 2022 20:57

Nie do końca może Pani uzyskać to w takiej formie, Jeśi mąż nie będzie odpowiednio zachowywał się w czasie kontaktów, może być tych kontaktów pozbawiony. "Krzyki" mogą być również podstawą ingerencji we władzę rodzicielską męża. Pozdrawiam adwokat Marta Rozwadowska - Kucka www.rozwadowska-kucka.pl