2023.02.27 godz. 14:28 Gliwice, Śląskie

Wyrok karny a rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Mąż ma wyrok za znęcanie się nad rodziną Wyprowadził się z domu i chce złożyć pozew o rozwód Ja mam 49 lat nigdy nie pracowałam zawodowo Mam pytanie czy rozwód może być z jego winy i czy należą mi się od męża jakieś alimenty na mnie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lut 2023 21:36

Tak, rozwód może być z wyłącznej winy męża i może się Pani domagać alimentów na siebie i dzieci od męża.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)