2023.11.16 godz. 18:51 Warszawa, Mazowieckie

Jak

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mąż zakupił przed małżeństwem samochód W czasie małżeństwa go sprzedał i kupił inny. Moje pytanie, czy mam do tego samochodu jakiekolwiek prawo, a jeśli go sprzedał,czy moge domagać się jakiejkolwiek kwoty od sprzedaży tego samochodu.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Katarzyna Papiorek

Tarnowskie Góry, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lis 2023 10:33

Co do zasady samochód kupiony przed zawarciem małżeństwa stanowił majątek osobisty męża i nie wszedł do wspólności majątkowej (jeżeli nie zawieraliście Państwo żadnych umów majątkowych). Jeżeli za pieniądze uzyskane z jego sprzedaży kupił kolejny samochód, na zasadzie surogacji należy od również do majątku osobistego męża.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)