2023.01.17 godz. 15:37 Mielec, Podkarpackie

Ubezpieczenie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mąż zwolnił się z pracy za porozumieniem stron. Ma na siebie 1,8h pola dziś zarejestrował się w pup jako osoba bezrobotna czy musi się ubezpieczyć w KRUS aby mieć ubezpieczenie czy ja jako żona mogę ubezpieczyć go u siebie w firmie pracuje na etacie. Do kuroniówki będzie miał prawo po 3 miesiącach karencji. Czy po tym czasie będzie miał normalnie ubezpieczenie z PUP? Jak to wygląda bardzo proszę o odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sty 2023 16:53

Dzień dobry, na chwilę obecną Pani mąż będzie na zasiłku gdzie będzie miał prawo do ubezpieczenia zdrowotnego. W sytuacji gdyby w jakiś sposób utracił status bezrobotnego może go Pani zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego w swojej firmie. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)