2022.06.27 godz. 12:32 Kraków, Małopolskie

Koszty komornicze

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Miałem dług za fakturę 12'000 zł . Otrzymałem wezwanie komornicze. W ciągu 5 miesięcy wpłaciłem komornikowi kwotę 12'000 zł. W tym momencie komornik stwierdza że mam do wpłaty jeszcze 7'000 zł kosztów sądowych i komorniczych. Chce mi to roztatować na 4 raty. Czy jest możliwość złożenia w Sądzie wniosku o umorzenie tych kosztów? Chcę wiedzieć czy jest taka możliwość, że Sąd umorzy choć częściowo te koszty które w stosunku do sumy 12'000 zł są ogromne. Proszę o poradę.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Cze 2022 14:27

Dzień dobry, jest taka możliwość.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)