2023.07.22 godz. 15:24 Gdynia, Pomorskie

Dzień dobry, miesiąc temu kupiłem dom właściciel zapewniał ze wszystkie instalacje są sprawne. W dniu wczorajszym wezwaliśmy serwisant to ogrzewania podłogowego w celu wytumaczenia nam obsługi tego mechanizmu. Jak się okazało po podłączeniu i podaniu wody zaleciła wybijać woda z pod kafli w salonie i kuchni. Łącznie 6 żył jest uszkodzone z 7. Po telefonie do właściciela właściciel powiedział ze go hydraulik zapewniał ze wszystko jest sprawne a on tego już nir sprawdzał. I pytanie moje brzmi czy możemy domagać się wymiany ogrzewania podłogowego jak instalacja jest wadliwa i nie działa. W dniu dzisiejszym chciałem się spotkać z byłem właścicielem i porozmawiać powiedział mi ze mogę kierować sprawę do sądu jak mam czas tam chodzić bo on nie bd się spotykał.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, miesiąc temu kupiłem dom właściciel zapewniał ze wszystkie instalacje są sprawne. W dniu wczorajszym wezwaliśmy serwisant to ogrzewania podłogowego w celu wytumaczenia nam obsługi tego mechanizmu. Jak się okazało po podłączeniu i podaniu wody zaleciła wybijać woda z pod kafli w salonie i kuchni. Łącznie 6 żył jest uszkodzone z 7. Po telefonie do właściciela właściciel powiedział ze go hydraulik zapewniał ze wszystko jest sprawne a on tego już nir sprawdzał. I pytanie moje brzmi czy możemy domagać się wymiany ogrzewania podłogowego jak instalacja jest wadliwa i nie działa. W dniu dzisiejszym chciałem się spotkać z byłem właścicielem i porozmawiać powiedział mi ze mogę kierować sprawę do sądu jak mam czas tam chodzić bo on nie bd się spotykał.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2023 15:35

W ramach rękojmi przysłsuguje prawo do złożenia oświadczenia o obniżeniu ceny (wartość wady) lub do odstąpienia od umowy. Oczywiście w razie porozumienia konieczne będzie postępowanie sądowe. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl