2023.04.23 godz. 08:23 Lublin, Lubelskie

Dzień dobry Pozew rozwodowy alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry. Mieszkam jeszcze z dzieckiem w domu tesciow woj lubelskie. Chcę rozwieść się z mężem alkoholikiem..i niedługo wyprowadzam się do okolic Warszawy. Czy mogę złożyć pozew tu gdzie mam meldunek czyli Warszawa czy tam gdzie mieszkałam i jeszcze do czerwca mieszkać będę-koniec roku szkolnego? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Kwi 2023 10:29

Właściwy jest sąd okręgowy według miejsca ostatniego wspólnego zamieszkania.