2021.04.25 godz. 21:13 Lipno, Kujawsko-pomorskie

Jak zrzec sie spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry mieszkam w hiszpani niedawno zmarl moj wojek brat mojego ojca (moj ojciec tez niezyje)ktorego praktycxnie nie znalam .Zostawil spadek w formie dlugo dla calej naszej rodziny z pomoca notarialna i upowaznieniem dla mojej mamy moglam odpisac sie od tego dlugo lecx poingormowano mnie ze dlug przechodzi dalej na moje dxieci (sa niepelnoletnie) i musze je tez odpisac.Upowaznienia notariusz nie moze mi dsc dla dxieci a w polsce Polsce poinformowano mnie ze moge to zrobic tylko sadownie.Istniejs jakas inna mozliwosc zrzeczenia die tego dpsdku bez wyjazdu do polski.Dziekuje za odpowiedz

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Kwi 2021 11:47

Dzień dobry, jeśli dzieci mieszkają za granicą a są obywatelami Polskimi może Pani wystąpić z wnioskiem do Sądu dla m. st. Warszawy celem uzyskania zgody. Sąd wyda postanowienie na posiedzeniu niejawnym bez konieczności stawiennictwa. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)