2023.06.06 godz. 19:53 Biała Podlaska, Lubelskie

Zachowek

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry. Moi dziadkowie przepisali kilka lat temu jeden z dwóch domów na moja mamę. Teraz zmarli i drugi dom będzie dzielony między moja mamę a jej siostrę 50 na 50. Czy w sytuacji, gdy za życia przepisali tylko cześć majątku na moja mamę, siostrze należy się zachowek?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Cze 2023 22:29

Darowizna uczyniona za życia, będzie zaliczona na poczet schedy spadkowej. Część spadku Pana mamy będzie pomniejszona o wartość otrzymanej darowizny. Warto jednak przeanalizować inne okoliczności sprawy. Jeśli potrzebujecie Państwo pełnomocnika, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl