2022.07.04 godz. 17:18 Lubycza Królewska, Lubelskie

Sąsiad nie płaci za ogrzewanie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry. Moi rodzice mieszkają w budynku wielorodzinnym w którym jest 12 lokali. Cały budynek jest ogrzewany jednym piecem CO. Nie mam tam zarejestrowanej wspólnoty mieszkaniowej. Po prostu sami wykonali instalacje i co miesiąc wnoszą opłaty za ogrzewanie. Jeden z sąsiadów przestał płacić od miesiąca stycznia i płacić nie zamierza. Pozostali lokatorzy ustalili wspólnie odetną ten lokal od ogrzewania. Czy mogą to zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Student

Paweł Plata

Niemstów, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lip 2022 19:55

Nie mają prawa, aczkolwiek takie rzeczy należy zgłaszać do spółdzielni mieszkaniowej i na policję.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)