2023.02.06 godz. 09:58 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Przepisanie domu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Moi rodzice posiadają dom jednorodzinny i chcą go przepisać jednemu z czworga rodzeństwa. Dziecko któremu ma zostać zapisany dom postawiło warunek, że pozostała trójka dzieci ma się wymeldować z domu i wyprowadzić. Czy rodzice mają prawo bez zgody pozostałych dzieci przepisać dom? Czy osoba której zostanie zapisany dom , ma prawo wymeldować pozostałe dzieci? czy przysługują mi jakieś prawa do domu rodziców?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2023 22:59

Właściciele swobodnie dysponują swoją własnością, a zatem mają prawo darować nieruchomość każdemu (również komuś obcemu) i nie muszą w tym celu uzyskiwać zgody dzieci.