2023.06.04 godz. 08:09 Osiek nad Notecią, Wielkopolskie

Odwołanie umowy dożywocia

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Moi rodzice przepisali mieszkanie mi i żonie jest to umowa o dożywocie. Po wyremontowaniu mieszkania i wprowadzeniu się tam z trójką dzieci zaczęły się kłótnie i wieczny hałas. Po roku mieszkania tam wyprowadziliśmy się na wynajem, teraz moi rodzice chcą odzyskać mieszkanie prawdopodobnie mają adwokata. Czy jeśli mieszkanie przejdzie ponownie na ich rzecz możemy z żoną starać się o zwrot kosztów remontu? Oczywiście posiadamy faktury za wszystkie usługi. Oprucz za majstra który to mieszkanie remontował ( posiadamy tylko jego podpisy za pobrane zaliczki).

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2023 12:54

Rozwiązanie umowy dożywocia jest oczywiście możliwe, tylko pod pewnymi, szczególnymi warunkami. W razie skutecznego rozwiązani, oczywiście można dochodzić nakładów poczynionych na to mieszkanie. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl