2020.07.13 godz. 12:20 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Jak mogę zabezpieczyć swój interes?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Moi rodzice za życia chcą przepisać mieszkanie na moją siostrę, z zastrzeżeniem, że do końca życia mogą w nim mieszkać oraz że siostra spłaci mnie w połowie wartości mieszkania. Niestety moja siostra twierdzi,że dowiadywała się i podobno nie ma możliwości uregulowania prawnie jej zobowiązania w stosunku do mnie. Czy jest możliwość, żeby zabezpieczyć mnie w akcie notarialnym i w jaki sposób? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Lip 2020 14:50

Dzień dobry, przewidziane przez rodziców rozwiązanie w zasadzie może Pana pozbawić możliwości otrzymania nawet zachowka. Lepszym rozwiązaniem jest sporządzenie testamentu z zapisem. pozdrawiam adwokat Anna Babiak