2022.11.19 godz. 16:43 Świecie, Kujawsko-pomorskie

Odrzucenie spadku w imieniu małoletniej

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Moj były mąż zmarł w marcu . W sierpniu złozylam wniosek do sądu o odrzucenie spadku w imieniu córki . Wczoraj otrzymałam zgodę z sądu na odrzucenie spadku, córka jest jedynym spadkobiercą. Czy wystarczy teraz udać się do notariusza podpisać oświadczenie? Czy przed tym powinno być jakieś postępowanie spadkowe ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lis 2022 10:37

Tak, wraz z postanowieniem może Pani udać się do notariusza w celu złożenia oświadczenia o odrzuceniu spadku w imieniu małoletniej