2023.12.05 godz. 15:30 Grajewo, Podlaskie

Co mogę zrobić w takiej sytuacji ?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mój mąż, po dużej awanturze z jego strony wyprowadził się z domu i pozbawił nas środków do życia. Ja pracuje na 3/4 etatu. Po wcześniejszym ustaleniu z mężem ja opłacałam wynajmowane mieszkanie, rachunki oraz przedszkole syna. Mąż natomiast dawał swoją kartę na jedzenie i inne rzeczy potrzebne do życia. Sytuacja z wyjściami z domu powtarzała się wielokrotnie jednak ja wierzyłam w jego zmianę. Dodam też że mąż często wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu. Syn 4 lata

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Gru 2023 16:17

Szanowna Pani, sugeruje wystąpić do sądu z pozwem o przyczynienie się przez męża do zaspokajania potrzeb rodziny.