2024.02.12 godz. 10:24 Radom, Mazowieckie

budowa domu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mój narzeczony otrzymał w darowiźnie działkę, na której chcemy postawić dom. Budowę chcemy rozpocząć jeszcze przed ślubem. Jak mogę się zabezpieczyć finansowo w przypadku rozstania? Co w przypadku, jeżeli wezmę kredyt na budowę i pokryje część kosztów budowy? Czy wyposażenia domu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2024 10:15

Dzień dobry, w takiej sytuacji zarówno działka jak i rozpoczęta budowa będą stanowiły majątek osobisty Pani narzeczonego. Oczywiście będzie Pani mogła skierować roszczenie o zwrot poniesionych nakładów na budowę czy wyposażenie - jednak będzie musiała Pani takie koszty wykazać i udokumentować.