2024.04.10 godz. 06:49 Piotrków Trybunalski, Łódzkie

Spadek po ojcu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mój ojciec był w małżeństwie z Moją mamą. Po rozwodzie w akcie notarialnym mieszkanie jest wspólne.Ojciec ożenił się po raz drugi. Jego obecna żona ma córkę. Po jego śmierci mieszkanie dziewiczy Moja mama w 50 % ja w 25 i obecna żona w 25 %. Czy po śmierci matki córka ma prawo do dziedziczenia.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Kwi 2024 19:50

Po śmierci ojca spadek z mocy ustawy odziedzi Pan (i) oraz jego obecna żona. Była żona, czyli Pan (i) mama, nie dziedziczy po byłym mężu. Jeśli obecna żona nie dożyje otwarcia spadku, w jej miejsce wejdzie jej córka.