2022.11.23 godz. 10:02 Wejherowo, Pomorskie

Czy zapłacę rodzeństwu zachówek

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mój ojciec jest po rozwodzie, ma 4 dorosłych dzieci i działkę 600m, na której stoi dom. Żadne z pozostałych dzieci nie interesuje się ojcem tylko ja. Ojciec chce przekazać dom mi ale nie chce abym płacił po jego śmierci zachówku reszcie rodzeństwu. Czy jest taka możliwość aby po śmierci ojca im tego nie płacić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lis 2022 10:33

Dzień dobry, tylko w przypadku zawarcia umowy dożywocia między Panem a ojcem.