2023.08.18 godz. 16:14 Jarosławice-Nowa Wieś, Świętokrzyskie

Podwyższenie alimentów

Wyjaśnienie sytuacji

dzień dobry. Mój ojciec nigdy nie był w moim życiu i dostaje alimenty w wysokości 200zl. Jestem już pełnoletnia i od października zaczynam 1 rok studiów. Mojej mamy nie stać na dawanie mi jakiegokolwiek kieszonkowego a potrzebuje trochę więcej pieniędzy w tym wieku, szczególnie, że życie teraz sporo kosztuje i 200 zl to nie dużo. Chcialabym założyć ojcu sprawę o podwyzszenie alimentow do jakis 600zl ale nie mam kogo prosić o pomoc, więc chcialabym wiedzieć jak przebiega cały taki proces i gdzie mogę znaleźć jakiś wniosek o rozpoczecie procesu i jak mam to napisać lub do kogo się zgłosić.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Patryk Łytko

Wałbrzych, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sie 2023 16:31

Ciężko będzie Pani wszystko opisać, ponieważ temat jest szeroki, zatem najlepiej aby udała się Pani do Punktu Nieodpłatnych Porad Prawnych w miejscu Pani zamieszkania (lub do najbliższego od miejsca zamieszkania), tam odbędzie Pani darmową rozmowę z prawnikiem, który Panią pokieruje i powie co należy zrobić. Adres punktu znajdzie Pani w Internecie wpisując Punkt Nieodpłatnych Porad Prawnych + nazwa miejscowości w której Pani mieszka. Na takie spotkania może Pani się umawiać tyle razy ile będzie Pani potrzebowała.

Zmodyfikowano dnia: 18 Sie 2023 16:31