2024.07.05 godz. 21:03 Zduńska Wola, Łódzkie

Pomyłka przy wpłacie raty grzywny

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Mój partner został skazany na 6 miesięcy zakazu jazdy samochodem i 1500 zł grzywny i tak dwa razy Pisaliśmy o rozłożenie grzywny na raty.Z pierwszej rozprawy zostało rozłożone. Niestety przy wpłacie pierwszej raty pomyliłam sygnature i nr karty dłużnika z drugą grzywna które jeszcze nie była rozłożona na raty i pierwsza rata poszła na tamto konto a kolejne raty idą już na poprawną kartę dłużnika Dzisiaj przyszło pismo z sądu Za dwa tygodnie jest posiedzenie na którym sędzia ma zamienić grzywnę na areszt jako środek zastępczy Jak to odkręcić ? Mamy dziecko ur16.06 Proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Maciej Czerniak

Łódź, Łódzkie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sie 2024 23:49

Dzień dobry, można spróbować poprosić w sądzie o przeksięgowanie wpłaconej błędnie raty na poczet pierwszej grzywny. W zakresie drugiej grzywny proszę wystąpić o rozłożenie na raty lub umorzenie. Podczas posiedzenia o karze zamiennej trzeba wykazać, że będzie się posiadało środki na spłatę. Jeśli natomiast dojdzie do zamiany, to wpłata grzywny w późniejszym czasie zwalnia z odbycia kary zastępczej, a wpłata części skraca zmniejsza stosunkowo karę zastępczą pozbawienia wolności. adw. Maciej Czerniak https://www.facebook.com/adwokat.czerniak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)