2023.01.17 godz. 13:10 Gdynia, Pomorskie

Naruszenie własności prywatnej

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Mój sąsiad zniszczył drzewa na mojej działce pod moją nieobecność. Były to kilkunastoletnie leszczyny o wysokości około 6,5 m, rosnące ponad metr od granicy działki po mojej stronie za ogrodzeniem. Ściął wszystkie ich konary na wysokość 2 m. Drzewa stanowiły osłonę przed hałasem i zanieczyszczeniami z drogi ekspresowej która znajduje się w odległości 200 m od mojego domu. Stanowiły również istotny dla mnie element architektury ogrodowej. Sąsiad uważa że miał prawo to zrobić. Ja muszę teraz ponieść istotne koszty uprzątniecia gałęzi. Czy mogę jakoś dochodzić swoich praw?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2023 14:30

Dzień dobry. Zapraszam do kontaktu w wiadomości email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)