2022.09.06 godz. 01:03 Rzeszów, Podkarpackie

Długi syna

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry . Mój syn ( lat 32, od 10 lat nie mieszka w domu rodzinnym)jest zameldowany moim domu . Mieszka w Szwajcarii i praktycznie u nas w domu nie ma żadnych swoich rzeczy . Od jakiegoś czasu popadł w długi przez nałóg jakim jest hazard , o którym dowiedziałam się dopiero kiedy zaczęły przychodzić listy od banków , w których nabrał pożyczek . Listy przychodzą ciagle i są to kwoty typu 6000, 7000 a ostatnio nawet 10000 polskich złotych . Czy ja jako matka odpowiadam za jego długi , czy komornik może zająć dom ktory należy w 100%do mnie i męża ? Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Wrz 2022 08:35

Dzień dobry, proszę się nie martwić, nie będzie Pani odpowiadała za długi syna. Nie ma także możliwości, aby komornik prowadził egzekucję z domu, który należy do Pani oraz męża. Z poważaniem r. pr. Michał Mikołajczak