2022.05.09 godz. 11:42 Gdynia, Pomorskie

Dług po rodzinie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, moja babcia miała zadłużenia które spadły na moją mame. Moja mama umarła i na dzień smierci jakby całe zadłużenie o którym wiedzieliśmy było spłacone ale wiem, ze np jedna karta debetowa została jedynie zawieszona i było na niej ponad 10 tyś. to było około 10 lat temu. Pytanie moje jest takie: czy muszę się zrzec majątku po zmarłej mamie żeby uchronić się przed długami po jej mamie? jej brat również ma duże długi na miliony. Boje się żeby nie spadło to wszystko na mnie i moją rodzinie. Mama miała z tatą rozdzielność majątkową i nie miała na siebie nic. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Maj 2022 17:32

Jeśli mama nie miała majątku bezpieczniej odrzucić spadek, choć raczej zadłużenia, o jakich Pani piszę już są przedawnione. Proszę jednak pamiętać, że w Pani miejsce wchodzą Pani dzieci. Na odrzucenie w ich imieniu musi mieć Pani zgodę sądu opiekuńczego. Pozdrawiam adwokat Marta Rozwadowska Kucka www.rozwadowska-kucka.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)