2023.07.02 godz. 17:36 Warszawa, Mazowieckie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Moja córka 3 lipca będzie obchodziła 18 urodziny, czy mogę już jej przekazywać alimenty, czy dopiero w przyszłym roku, a w tym roku jeszcze jej matce? Z góry dziękuję za odpowiedź Artur

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lip 2023 09:32

Alimenty to pieniądze dziecka a zatem to córka decyduje z chwilą osiągnięcia pełnoletności w jaki sposób należy je uiszczać. Jeśli cóka wskaże, że nadal ma to być konto matki, to na to konto należy płacić alimenty
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)