2024.03.09 godz. 14:10 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry.Moja córka ma 24 lata,aktualnie jest na etapie studiów magisterskich.Od kilku lat nie utrzymujemy kontaktu,nie mieszka już z matką,sama się utrzymuje,ma umowę o pracę.Moje pytanie brzmi,czy nadal muszę placic jej alimenty?Dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Słupska

Wadowice, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Mar 2024 10:13

Dzień dobry, by zakończyć płacenie alimentów trzeba w tym celu złożyć pozew o uchylenie alimentów. Należy w nim zaargumentować, dlaczego należy zakończyć obowiązek alimentacyjny. Sąd przeprowadza postępowanie dowodowe i w zależności od jego wyników orzeka czy są podstawy do uchylenia obowiązku czy obowiązek alimentacyjny zobowiązanego powinien trwać. Pozdrawiam, adw. Ewelina Słupska