2021.09.25 godz. 21:48 Warszawa, Mazowieckie

czy

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry.Moja mama kupiła drugie mieszkanie w którym zameldowała moją siostrę i jej troje dorosłych dzieci ( od kilku lat dwoje z nich juz tam nie mieszka) Ponieważ sostry nie stać na utrzymanie tego mieszkania, mama przepisała go jednemu z wnucząt, który cały czas tam mieszka, oczywiście z dożywotnim zamieszkaniem mojej siostry,Chciałam zapytać, czy w tym przypadku należy się coś wnukom , którzy już tam nie mieszkają i w jaki sposób ich wymeldować, skoro meldunek stały mają właśnie pod adresem tego mieszkania, a nie mają meldunku w miejscu w którym przebywają,nie chcą się sami wymeldować.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Martyna Borkowska

Siedlce, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2021 13:46

Meldunek to obowiązek stricte administracyjny. Jeżeli osoby zameldowane faktycznie w nim nie zamieszkują należy przeprowadzić przed urzędem gminy postępowanie administracyjne z wniosku o wymeldowanie. Sam meldunek nie stanowi źródła żadnych praw i z tego tytułu wnukom nic się nie należy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)