2022.09.05 godz. 17:24 Chocianowiec, Dolnośląskie

Dziedziczenie spadku po zmarłej mamie.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Moja mama zmarła 04.07.22 r., mieszkanie jest jej własnością. Mam brata.Porządkując papiery znalazłam kartkę na której jest zapis z życzeniam dla moje córki,w 18 rocznicę urodzin i przepisuje cały dobytek wraz z mieszkaniem dla niej. Czy mogę to wykorzystać. Z poważaniem M. Szklarz

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Wrz 2022 20:34

Dzień dobry, potencjalnie jest to testament, który można przedstawić we wniosku o stwierdzenie nabycia spadku (zajmuję się takimi sprawami). Brat oraz Pani ewentualnie będziecie mogli w dalszej kolejności żądać zachowku. Istotna jest weryfikacja czy są spełnione warunki testamentu (własnoręcznie spisany wraz z podpisem i datą, choć brak daty nie musi pociągać za sobą nieważności, gdy brak wątpliwości co do zdolności Matki do sporządzenia testamentu). Pozdrawiam, adw. Michał Filec