2022.03.18 godz. 21:46 Poznań, Wielkopolskie

Przejęcie sprawy komorniczej.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, moja matka w 2009r. założyła ojcu sprawę dotyczącą alimentów, w 2012r. zapadł wyrok, gdzie ojciec na mnie (rocznik 2000) oraz na mojego brata (rocznik 1996) płacić 1000zł. Ojciec nie płacił i ma zaległe alimenty w wysokości 77678,16 zł, zaległość wobec funduszu alimentacyjnego 61310,41 zł, opłata egzekucyjna 12468, 46 zł, jakie muszę zastosować pismo, żeby przejąć od matki tę sprawę? Nie dostaję żadnych informacji od komornika a chcę odzyskać alimenty.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Mar 2022 16:07

Jest Pan pełnoletni, więc może Pan prowadzić sprawę samodzielnie (składać różne pisma itd.). Wcześniej reprezentowała Pana matka, teraz wszystkie czynności jako osoba dorosła może Pan podejmować sam. Nie jest konieczne składanie żadnych dodatkowych pism aby "przejąć" sprawę.

Zmodyfikowano dnia: 21 Mar 2022 16:07