2023.08.28 godz. 15:47 Paczków, Opolskie

Spadek po prababci

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, moja prababcia zmarła w tym roku. Jej córka odziedziczyła mieszkanie i pieniądze na koncie w euro. Z tego co wiem wybrała już ponad 20 tysięcy euro, a resztę bank nie chce jej wypłacić, podobno zostało 20 tysięcy euro. Co będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem? Podanie o zachówek po prababci? Co mogę dalej zrobić? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sie 2023 19:18

Opis jest niejasny. Czy doszło do dziedziczenia ustawowego czy testamentowego? Kto z zstępnych prababci jeszcze żyje, a kto już nie żyje? Czy ewentualni zmarli spadkobiercy mają dzieci? Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)