2023.07.13 godz. 16:56 Wołomin, Mazowieckie

dług

Wyjaśnienie sytuacji

dzien dobry, moja siostra ma dlugi ok 50 tysiecy zlotych ktore caly czas rosna i ich nie zamierza splacic. Ostatnio zaczely przychodzic listy od komornika, ktorych w ogole nie odbiera, caly czas sa awizowane. Siostra aktualnie mieszka w domu razem ze mna, druga siostra i mama. Mama jest włascicielem domu i jest podzial, ze 1/4 domu nalezy do kazdej z nas. Siostra nie ma zadnego majatku, auta, oszczednosci, totalnie nic. Czy w takiej sytuacji komornik moze zajac czesc domu, ktory jest przepisany na siostre? Siostra ma dlugi od okolo 10 lat.

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Zenon Depta

Rybnik, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Lip 2023 21:22

Tak. Komornik na wniosek wierzyciela może zająć udział siostry w domu i próbować go licytować