2022.07.08 godz. 09:11 Zielona Góra, Lubuskie

Problem z odzyskaniem pozyczki.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry. Moja siostra pozyczyla bylemu partnerowi 100tys wprowadzajac sie do jego mieszkania. ( 50tys srodki wlasne, 50tys kredyt za ktory rate placi on). Rozstali sie, prosi go o zwrot 50tys i chce sie wyprowadzic. On nie chce oddac srodkow, informuje ze bedzie oplacal jej mieszkanie po wyprowadzce i odliczal od dlugu. Siostra ma 2 malych dzieci i nie stac ja na wyprowadzke bez wyzej wymoenionej kwoty. Srodki przekazano przelewem o tytule pozyczka zgodnie z umowa pozyczki. nie ma umowy pisemnej dotyczącej sprawy o której mowa.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lip 2022 13:49

Siostra powinna pisemnie wezwać byłego partnera do spłaty pożyczki, a następnie w przypadku braku zawrotu pożyczki wnieść pozew do sądu o zapłatę. Jeżeli jest Pani zainteresowana odpłatnym sporządzeniem takich pism, zaprasza do kontaktu.