2022.05.24 godz. 09:36 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Jak starać się o spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Moja sprawa polega na tym, że: Dziadek zmarł w lutym, a Babcia zmarła w kwietniu tego roku, wcześniej zmarł mój ojciec. Zostałam tylko ja i wujek (drugi żyjący syn dziadków) Nie wiem co dalej mogę zrobić w tej sprawie? Posiadam akty zgonu dziadków oraz ojca. Swój akt urodzenia, niestety wujka nie otrzymałam, ponieważ nie mam sądowego nakazu. Z wujkiem ogólnie nie mam wcale kontaktu. Czy bez niego uda się cokolwiek załatwić? Jak to sądownie zrobić? Bardzo proszę o pomoc. Co jeśli dziadkowie mieli długi? Czy to wszystko przejdzie na mnie?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Maj 2022 10:47

Jeżeli przyjmie Pani spadki po zmarłych, to będzie Pani odpowiadała za długi do wartości spadku. Wujek musi uczestniczyć w postepowaniu sądowym. Generalnie, sprawa wymaga głębszej analizy, a nie krótkich odpowiedzi prawnych.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)