2022.10.17 godz. 09:01 Jabłonna, Mazowieckie

Czy mogę zmienić zamek w drzwiach?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Moja sytuacja przedstawia się następująco. Moja żona dwa miesiące temu dobrowolnie opuściła nasze wspólne mieszkanie, którego oboje jesteśmy właścicielami. Wciągu tego czasu zabrała wszystkie swoje rzeczy osobiste (ubrania, przybory toaletowe, itp.), pozostał jeszcze laptop, który otrzymała wcześniej od swojego brata, uzgodniliśmy że zabierze go przy okazji następnych odwiedzin. Jednak w zeszłym tygodniu bez żadnego uprzedzenia ani poinformowania mnie o tym fakcie, pojawiła się w mieszkaniu w czasie mojej nieobecności, byłem wtedy w pracy. Poza laptopem zabrała też głośniki.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Paź 2022 12:22

Dzień dobry, jesteście współwłaścicielami nieruchomości i każde z was może z niej korzystać. Zatem nie może Pan ograniczyć dostępu żonie do waszego mieszkania.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)