2022.02.15 godz. 12:12 Wadowice, Małopolskie

Nie otrzymane wynagrodzenie za prace

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, moje pytanie dotyczy stosunku pracy a dokładniej mój pracodawca nie wypłacił mi ostatniej pensji plus nie wypłacił za przepracowane soboty należytej kwoty. Jest jeden minus ostatni miesiąc za który nie otrzymałam pieniędzy pracowałam na czarno. Jednak można to udokumentować gdyż pracowałam u jednego z operatorów telefonicznych na swoich loginach ( imie i nazwisko) więc pewnie była by możliwość wydrukowania takiego zestawienia. Proszę o informację czy jest możliwość starania się sądowo o zwrot takich pieniędzy to kwota ok 4 tys złoty i czy wgl ma to sens. Z góry dziękuję za poradę.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lut 2022 12:42

Tak, jest taka możliwość, w pozwie należy wnioskować o zabezpieczenie dowodów tj. danych logowania użytkownika.