2024.06.20 godz. 12:19 Wrocław, Dolnośląskie

Jak odzyskać pieniądze ze zlecenia?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, na olxie ogłaszam się jako montażystka i realizuje takie różne zlecenia, w ramach działalności nierejestrowanej. Ostatnio jedna klientka mnie oszukała i nie chce mi zapłacić. W zasadzie od ponad miesiąca mnie oszukuje, mówiąc, że już zapłaciła, ale się pomyliła w numerze, itp. Nie odbiera ode mnie połączeń, teraz praktycznie nie odpisuje na wiadomości. Kwota to 250 zł, niewiele, ale nie chce być oszukana. Co mogę zrobić, żeby odzyskać te pieniądze? Jeszcze wspomniała, żebym jej paragon wysłała. Posiadam jej imię, nazwisko, tel i miasto zamieszkania

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Cze 2024 18:19

Dzień dobry, może Pani pozwać klientkę o zapłatę. Można też rozważyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa do Prokuratury lub na Policji, jeśli klientka od początku chciała wyłudzić usługę i nie zapłacić. Pozdrawiam, adw. Michał Filec