2020.09.14 godz. 10:03 Poznań, Wielkopolskie

Spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Na początku września zmarła moja siostra. Chciałabym się zrzec jej spadku. Męża ona nie miała , rodzice nie żyją. Jest dwójka dorosłych dzieci. Chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób mogę się dowiedzieć kiedy jej dzieci zrzekły się majatku i jaki mam czas aby to zrobić ? Nie utrzymujemy kontaktu więc nie wiem w którym momencie mogę takie oświadczenie o rezygnacji ze spadku złożyć i gdzie. Pozdrawiam Joanna Walczak

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Wrz 2020 11:09

Dzieci jeszcze mają czas na odrzucenie spadku, o ile oczywiście będą to robić Bo termin na odrzucenie spadku wynosi 6 miesięcy od dowiedzenia się o swoim tytule dziedziczenia, czyli dla dzieci 6 miesięcy od dowiedzenia się od śmierci matki, a dla Pani ten termin zacznie biec od dowiedzenia się o odrzuceniu spadku przez dzieci. Informacji można szukać na stronie www.rejestry-notarialne.pl, wpisując dane spadkodawcy powinno się uzyskać informację czy było notarialne lub sądowe stwierdzenie spadku