2023.06.06 godz. 09:36 Łódź, Łódzkie

Przestepstwo gospodarcze

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry, Nazywam sie Anna i prowadze dzialalnosc gospodarcza, mam klienta, ktory nie chce zaplacic za usluge, slyszalam ze w takim przypadku moge zglosic przestepstwo gospodarcze i jest to najszybsza droga do odzyskania pieniedzy, rowniez od momentu zgloszenia nskladana jest blokada na konta bankowe tego klienta. Czy to jest prawda? Klientem jest rowniez firma. Pozdrawiam Anna

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Cze 2023 16:19

Zapewne chodzi o przestępstwo "oaszustwa" z art. 286 § kk a nie przestępstwo gospodarcze. W tego rodzaju sprawach postępowania są umarzane. Pozostaje oczywiście roszczenie cywilne o zapłatę. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl