2024.08.14 godz. 17:10 Włodawa, Lubelskie

Sprzedaż działki

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Nazywam się Lidia i od trzech lat wynajmujemy z partnerem i synem dom. Parę miesięcy temu właściciel sprzedał część działki sąsiadowi nie informujqc nas o tym . Jest to tak jakby tył podwórka na którym został teraz wybudowany dom. Chciałam zapytać czy właściciel mógł bez naszej zgody poczac takie kroki . Dodam że normalnie uzytkowalismy podwórko i mamy umowę wynajmu.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Sie 2024 17:17

Jak najbardziej właściciel nieruchomości mógł ją zbyć, a jakakolwiek czynność nie wymaga Państwa zgody ani też wiedzy. Oczywiście jeśli umwoa najmu obejmowała również najem podwórka, możecie Państwo wnosić o obniżenie czynszu z tytułu ograniczenia tej umowy