2020.07.11 godz. 16:31 Szczecin, Zachodniopomorskie

Czy można nam w jakiś sposób pomóc?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry nazywam się Wiktoria i jestem w rodzinie zastępczej. Mieszkam z Babcią i Dziadkiem w Szczecinie. Babcia dostaje na mnie 600 zł jako rodzina zastepcza plus 500+. Mój tata nie żyję od tamtego roku, a mama nie dokłada sie na moje utrzymanie. Mojej babci jest bardzo ciężko, mieszkamy w bloku, który grozi zawaleniem a nie stać nas na wynajem lepszego mieszkania. Czy mogłaby mi Pani lub Pan poradzić czy mojej Babci należały by się dodatkowe pieniądze z jakiejś instytucji. Nadmieniam że moja Babcia jest to kobieta w bardzo podeszłym wieku i nie zna się na prawie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Lip 2020 17:47

Dzień dobry, może się Pani ubiegać o alimenty od mamy. Jeżeli mama nie będzie się wywiązywać z płacenia to alimenty będzie wypłacał Fundusz Alimetacyjny. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak