2021.08.19 godz. 12:09 Nowa Sól, Lubuskie

Długi, windykacja

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Nazywam się Wioleta Liwaj, piszę z dość poważnym problemem. Mianowicie chodzi o to że mam bardzo duże problemy finansowe, nie jestem już wstanie ich spłacać. Wpadłam w spirale długów. W I ternwcie znalazłam firmę która zajmuje się upadłościami konsumenckimi. Podpisałam z nimi umowę w czerwcu oraz udzieliłam pełnomocnictwa do reprezentowania. Od kilku dni telefon jest wyłączony, nie mogę się skontaktować z mecenasem. Firmy windykacyjne zastraszają mnie, wydzwaniają i nachodzą w domu. Moim członkowie gospodarstwa domowego nic nie wiedzą o moich problemach. Dzisiaj postanowiłam zadzwonić do sądu w którym miał byś Złożony mój wniosek o upadłość Konsumencka, okazało się że nic nie jest nawet zarejestrowane pod moim nazwiskiem. Zapłaciłam już wcześniej ponad 1000 zł firmie która miała mnie reprezentować. Nie ma z nimi kontsktu. Co robić w takiej sytuacji, czy na każdy dług wpłacić co kolwiek? Czy jeśli zacznę wpłacać chociaż jakie kolwiek sumy na poczet każdego banku lub firmy pożyczkowej czy zaniechają windykacji i zastraszania? Bardzo proszę o pilną wiadomość i poradę. Z poważaniem Wioleta Liwaj.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Kinga Karaś

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sie 2021 17:11

Dzień dobry, W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłoby niezwłoczne złożenie wniosku o upadłość konsumencką. Wybiórcze zaspakajanie niektórych tylko wierzycieli może zostać uznane za przestępstwo w związku realizacją znamion art. 302 kodeksu karnego. Pozdrawiam serdecznie adwokat Kinga Karaś