2023.02.13 godz. 10:32 Garwolin, Mazowieckie

Pytanie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, nie wiem jak zabrać się za tą sprawę, mianowicie sytuacja wyglada tak- jest trzech braci - po śmierci matki oni dziedziczą mieszkanie w bloku, dom z działka i jeszcze jedna odrębna dzialke. Potem jeden z nich umiera. Po postępowaniu spadkowym dwóch braci ma mieszkanie dom i dzialke po 1/2. Chcą rozdzielić to tak ze jeden z nich który mieszka w tym mieszaniu chce je na własność i zrzeknie się udziałów w domu. Działkę chcą podzielić na poł tak żeby każdy miał swoją odrębna działkę ponieważ jeden z nich chciałby przepisać swoją cześć działki na syna. Od czego zacząć?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2023 11:10

Od przeprowadzenia postępowania spadkowego (po zmarłym bracie - zakładam, że po śmierci matki, postępowanie spadkowe zostało przeprowadzone), a następnie od działu spadku jeśli będzie taka konieczność wraz ze zniesieniem współwłasności w nieruchomości. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie, chętnie pomogą. Email: slawomir.suski@adwokatura.pl