2022.03.04 godz. 13:50 Łódź-Śródmieście, Łódzkie

Dzień dobry, niecały miesiąc temu dostałam wezwanie z uczelni do zapłaty na kwotę ok.1700 zł.

Wyjaśnienie sytuacji

W ubiegłym roku w listopadzie zrezygnowałam ze stadiów (niepubliczna uczelnia). W dziekanacie osobiście złożyłam rezygnację i zostałam poinformowana, że listownie dostanę odpowiedz z decyzją. Jednak musiałam sama się upominać o wysłanie decyzji, gdyż prawie do końca grudnia jej nie otrzymałam. W ostateczności został przesłany mi skan na maila, gdzie nie zostałam poinformowana o dodatkowych opłatach. Od momentu złożenia rezygnacji na koniec stycznia (28.01. 2022) dostałam pismo z wezwaniem do zapłaty. Mam wszystkie skany rozmów, umowę a także otrzymane pismo

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Mar 2022 14:57

Konieczna jest analiza Pani umowy oraz pozostałych przesłanych dokumentów. Z doświadczenia wiem, że umowy z uczelniami często przewidują płatność za cały semestr z góry, stąd wezwanie do zapłaty.