2022.06.23 godz. 11:10 Kraków, Małopolskie

Prawo do zachowku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry .Niedawno zmarł mój ojciec, a ja jestem jego jedynym dzieckiem. Ojciec przez kilka lat mieszkał z konkubiną, Za życia sporządził odręcznie (w domu) przy świadkach testament w którym przepisał spadek konkubinie.Testament ten nie jest zatwierdzony u notariusza.Jednym ze świadków wolę taty byłam ja (jego córka).Czy w takiej sytuacji po śmierci taty należy mi się zachowek?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Cze 2022 14:09

Tak. Należy się Pani zachowek w wysokości połowy majątku spadkowego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)