2023.01.03 godz. 04:55 Nowiny, Świętokrzyskie

Sprawy spadkowe akt notarialny

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry . Obecnie jestem we Francji I nie dawno dowiedziałem się że Mój Ojciec zmarł . Moja Mama też już od paru lat nie żyje, ale nie to jest istotne , chodzi oto ze Moi Rodzice mieli spulność majątkową w postaci mieszkania i po śmierci Rodziców dziedziczą dzieci . Ja i moja siostra dziedziczymy mieszkanie , okazuje się że prawdo podobnie mój Ojciec narobił długów, nie uregulował zadlurzenie bankowe , tak więc, Ja i moja Siostra dziedziczymy mieszkanie z długami Oca . Z uwagi nato że mi jestem we Francji I nie mogę być w Polsce , to dałem na piśmie i przesłałem pełnomocnictwo w sprawie mieszkania które w raz sz siostrą odzieczylismy. Aby nie stracić mieszkania to siostra złożyła w niosek do sądu o to abyśmy mogli nie płacić zadłurzenia Ojca . Mam tylko dokument wydany przez Sąd stwierdzający o nabyciu praw do mieszkania mnie i Siostry . Sprawa się skoplikowała gdy po prosiłem Siostre o przesłanie mi aktu notarialnego , abym mógł wiedzieć jak faktycznie jest z tym zadłurzeniem Ojca . Chciałbym się dowiedzieć , gdzie mogę odebrać akt notarialny , bo nie wiem gdzie był sporządzony u jakiego Notariusza , do Polski nie mogę przyjechać , dopiero po upływie 5 lat . Proszę mi pomuc , czy mogę zgłosić się : do ambasady lub do Notariusza we Francji bo tam przebywam . Prosze mi pomuc Zpoważaniem

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Sty 2023 15:43

Skoro postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku przeprowadzono przed sądem, nie będzie aktu notarialnego w tej kwestii. W razie wątpliwości, pytań lub potrzeby prowadzenia Pana sprawy zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl