2024.09.18 godz. 05:47 Ełk, Warmińsko-mazurskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, od 10 lat są ustalone pierwsze i takie same non stop alimenty(500zł). Nie podnosilam ich z różnych względów. Teraz córka ma już 13 lat i te potrzeby zdecydowanie rosną. Znalazłam w sieci też informacje, z której wynika że od października minimalne alimenty mają wzrosną z 500 na 1000 zł. Czy córki ojciec mając na uwadze tę zmianę sam powinien się do tego zobligowac czy standardowo ja powinnam jako matka złożyć wniosek o podwyższenie alimentów? Bardzo proszę o informację zwrotną. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Wrz 2024 20:37

Zmiany dotyczącą alimentów wypłacanych przez fundusz alimentacyjny. Jeśli chce Pani zmiany kwoty alimentów, musi Pani wnieść pozew o ich zmianę