2021.04.10 godz. 14:49 Koszalin, Zachodniopomorskie

zajecie komornicze na koncie firmowym

Wyjaśnienie sytuacji

dzien dobry; od 2 miesiecy prowadze jednoosobowa dzialalnosc gospodarcza w formie umowy b2b; kiedy pracowale na umowe o prace na rzecz komornika przelewane bylo 1/2 mojego wynagrodzenia okolo 1500zl, odkad zalozylem dzialalnosc gospodarcza zadeklarowalem komornikowi dobrowolna wplate w wysokosci 2500zl, pierwszy przelew zostal wyslany w marcu, kolejny mial pojsc teraz w kwietniu, ale niestety komornik zajal moje konto firmowe pozbawiajac mnie mozliwosci jakiejkolwiek splaty i mozliwosci normalnego zycia; co ja mam teraz zrobic? jak wplyna pieniadze za kwiecien to strace wszystko?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Kwi 2021 16:53

Dzień dobry! Wierzytelności z umów między przedsiębiorcami nie korzystają z ochrony przed egzekucją, jak wierzytelności z umowy o pracę. Dziwić może działanie komornika, który mimo zadeklarowanych dobrowolnych spłat podejmuje działanie zamierzające do zajęcia całości środków na koncie bankowym (choć jest to dopuszczalne przepisami) - proponuję zwrócić się z wnioskiem bezpośrednio do wierzyciela, który jest gospodarzem postępowania egzekucyjnego o zawieszenie postępowania egzekucyjnego i propozycją rozłożenia zobowiązania na raty. W razie pytań zachęcam do kontaktu.