2022.05.18 godz. 20:22 Łódź-Górna, Łódzkie

Co zrobić aby zostać w mieszkaniu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Od 2001 r. jestem zameldowana w mieszkaniu, które dotąd było komunalne, głównym najemca była babcia, która nigdy w tym mieszkaniu nie mieszkała. Nosilam się z zamiarem wykupu tego mieszkania po smierci babci, ale dowiedziałam się, że ba dniach mieszkanie zostało wykupione. I tu zaczyna się mój problem... Jeśli babcia umrze i (na pewno) nie zostawi testamentu, głównym spadkobiercą będzie moja matka, która nie przepusci okazji żeby przejąć to mieszkanie... Czy będzie mogła mnie stąd wyrzucić? Czy jest jakiś sposób żebym to ja je dziedziczyła? Mieszkam z mężem i 2 małych dzieci.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Maj 2022 22:53

Skoro właścicielem mieszkania jest babcia, to ona decyduje komu przekazać majątek. Mogłaby Pani ewentualnie próbować powalczyć po śmierci babci o uznanie mamy za niegodną dziedziczenia. Pytanie, czy są do do tego postawy.